Ściana oporowa, a ogrodzenie …. czy tradycyjne deskowanie to jedyna opcja ?? Mur oporowy ogrodzenie

ogrodzenie na murze, pustaki szalunkowe

Niejednokrotnie zdarza nam się sytuacja, kiedy chcemy bądź musimy podnieść teren naszej działki względem sąsiadów.  Co zrobić aby stracić jak najmniej z działki ?

Najlepiej połączyć montaż ściany oporowej, która wytrzyma napór ziemi z montażem ogrodzenia na tej właśnie ścianie.

Przy tego typu „problemach” najlepiej sprawdzą się pustaki szalunkowe. Dzięki ich zastosowaniu omijamy kłopotliwe deskowanie, które jest czasochłonne i kosztowne. Deskowanie niesie za sobą również wiele innych niepożądanych efektów. Przy tradycyjnym szalowaniu zdarza się bowiem że deski nie wytrzymują naporu betonu i odkształcają się przez co mur nie jest prosty. Często także po rozszalowaniu całości okazuje się, że na murze zostają ślady po deskach bądź beton w niektórych miejscach był źle zagęszczony i pojawiają się ubytki. Stosując pustaki szalunkowe mamy pewność, że zewnętrzna ściana muru będzie zawsze równa i nie będzie na niej nieestetycznych śladów po deskach.

pustaki szalunkowe - ogrodzenie  pustaki szalunkowe - ogrodzenie  pustaki szalunkowe - ogrodzenie

Pustaki szalunkowe dają duże możliwości i sprawdzają się zarówno jako ściana oporowa jak i zwykły „tradycyjny” murek pod ogrodzenie.

Dzięki temu, że są puste w środku nadają się do montażu niemal każdego rodzaju ogrodzenia. Słupki montowane są w środku murka tak jak przy tradycyjnym deskowaniu. Na koniec całość jest zalewana betonem. Taki rodzaj podmurówki znajdzie zastosowanie zarówno przy ogrodzeniach z siatki czy ogrodzeniach panelowych, ale także przy ogrodzeniach frontowych (palisadowych czy tradycyjnych).

 

Poniżej zdjęcia z przykładowej realizacji ogrodzenia z siatki na podmurówce z pustaków szalunkowych. Narożnik oraz ściana boczna podniesiona tak, aby pełniła funkcję ściany oporowej, ponieważ klient zamierzał podnosić teren.

 

Ostateczny wygląd murku zależy już od wizji klienta. Większość pozostawia murek w takiej formie jak na pokazanych zdjęciach, jednak jego gładka powierzchnia nadaje się również do obłożenia np. tynkiem, klejem bądź płytkami.

 

Czy są inne alternatywy ??

 

Oczywiście jeżeli budżet Nam pozwoli możemy także zastosować bloczki ogrodzeniowe o już nadanej fakturze czy kolorze.

Jest wielu producentów bloczków natomiast nasi klienci najczęściej wybierają produkty firmy Joniec ….

bloczki modułowe ROMA

https://www.joniec.pl/oferta/ogrodzenia-modulowe.html

bądź łupane GORC.

https://www.joniec.pl/oferta/ogrodzenia-lupane.html

 

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy, doradztwa czy wstępnej wyceny zachęcamy do kontaktu. Realizujemy niemal każdy rodzaj ogrodzenia i żadne zlecenie nam nie straszne 🙂 Działamy głównie na terenie województwa Pomorskiego (okolice Wejherowo, Reda, Rumia, Gdynia, Gdańsk), ale zdarzają nam się także wyjazdy poza granice naszego województwa czy kraju.