Wybierając ogrodzenie często kierujemy się tym, aby uzyskać nieco więcej prywatności oraz intymności.

Chcemy poczuć się swobodnie i bez żadnych ograniczeń móc korzystać z zalet swojej działki nie przejmując się hałasem z ulicy czy wścibskim sąsiadem. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego ogrodzenia jest tak istotny.

Nasi klienci często pytają o rodzaj ogrodzenia, który zapewni im to wszystko czego szukają, przyjrzyjmy się zatem poszczególnym typom ogrodzeń bo jest w czym wybierać, a wybór uzależniony jest w dużej mierze od tego czy chcemy ogrodzić ścianę frontową od ulicy czy np ścianę boczną od sąsiada bo w zależności od tego musimy dopasować styl ogrodzenia oraz planowany budżet jaki zamierzamy na to ogrodzenie wydać….

– Ogrodzenie murowane z bloczków

Jeżeli mówimy o ogrodzeniu frontowym to zdecydowanie najkorzystniejszą opcją będzie ogrodzenie pełne murowane z bloczków systemowych. Najczęściej nasi klienci decydują się na bloczki firmy „Joniec” . Całość oczywiście można uzupełnić o przęsła, bramy czy furtki w odpowiednim wzorze… tu najlepiej sprawdzą się ogrodzenia żaluzyjna bądź ogrodzenia palisadowe w bardzo małymi odstępami między profilami.

– Ogrodzenie betonowe


Jeżeli zależy nam na ogrodzeniu ściany bocznej / tylnej to najczęściej wybór Pada na ogrodzenie betonowe . Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie ponieważ także zapewnia nam pełne odgrodzenie, a jednocześnie jest tańsze i szybsze w montażu niż ogrodzenie murowane z bloczków. Dodatkowym atutem jest fakt, że ogrodzenia betonowe występują w wielu wzorach do wyboru.

 

– Ogrodzenie gabionowe

Ciekawym rozwiązaniem jest również  ogrodzenie gabionowe . Ogrodzenie nie jest, aż tak popularne jak pozostałe przykłady. Wynika to głównie z faktu, że jest stosunkowo drogie w zakupie i montażu i nie każda firma jest w stanie sobie poradzić z dość wymagającym montażem systemu. Na pewno dużą zaletą jest fakt iż wypełnienie z kamieni możemy wybierać spośród naprawdę wielu rodzajów.

– Ogrodzenie panelowe uzupełnione specjalnymi taśmami

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie na pewno standardowe ogrodzenie panelowe, które możemy doposażyć w specjalne taśmy ogrodzeniowe. Dzięki zastosowaniu taśm w panelach zyskujemy oczekiwaną prywatność stosunkowo nie wielkim nakładem finansowym.